Biraz ev hanımı, biraz öğretmen, biraz eş, biraz arıza, biraz
alışverişkolik, biraz pastacı, biraz kadın, biraz kardeş, biraz gelin, biraz
çocuk...Sizde de bunlardan biraz varsa aramıza hoşgeldiniz (:


25 Nisan 2012 Çarşamba

Gugu spora başlarsa :)


Bir süredir kayıplardayım biliyorum, inanın bloğumu ve sizleri çooooooook özledim!

bi^kurabiye yi bir adım daha ileri taşımak için yapılan çalışmalar, alışverişler, site yenileme, düğün sezonun açılmasıyla artan siparişler ve tabiki 1 yaş doğumgünleri derken hiç yazamadım... Bütün bebekler 1 yaşına giriyor sanki :) Seneye de 2 yaş doğumgünleri ile meşgul olacağız anlaşılan :)

Bu arada yoğunluk artıkça kendime yeni işler çıkıyorum :) İş denmesi yanlış tabiki, sağlık için ne de olsa... Bugün itibari ile spora başladım. Sebebim ise spor yaparak orantılı kilo alma (48 kiloyum da :)) ve en önemlisi kas gücümü artırmak.. İki poşet taşısam kollarım ağrıdan ölüyor. Bugün kas-yağ oranı ölçümlerim yapıldı. 28 yaşındayım, metabolizma yaşım 30 çıktı :S

Öncelikle sevgili hocam Gamze, kendisi arkadaşım aynı zamanda, bana hazırlanan 16 seanslık programı nasıl uygulayacağımı anlattı. Her makinanın başına gidip hareketi gösterdi. 12 kere yap, 1dk dinlen, 12 kere yap, 1dk dinlen ve son bir 12 (!)... Tabi ilk gün olması nedeniyle her harekeri 3 set değil 1 set yaptım. İstese de daha fazla yapamazdım zaten. Gülme krizleriyle 12'ye ulaşma çabalarım beni öldürdü :) En son bindiğim 10dk.lık bisiklet ile 2.6km yaptım. Ekran yüksek nabız uyarısı vermeye başladı. Son saniyeyi zor tamamladım :) Bence metabolizma yaşım 70 de makina bana torpil geçti :)) Bisiklet ne ter attırıyormuş meğer... Eve gelince hemen sıcak duş aldım ve Gamze'nin tavsiyesine uyup yoğurt yedim, tabi yanında kızartma ile :)) Ardından masaj aletiyle her kasımı rahatlatmaya çalıştım. Yarınki ağrılardan çok korkuyorum :)

Şu program hafiflesin de yüzmeye ağırlık vericem, hem daha kolay :) Arada spor maceralarımı ve bi'kurabiye ile yaptıklarımı sizlerle paylaşacağım.

Spor yaparken söylediğim parçayla veda ediyorum, I've got the power :)

Sevgiyle kalın...2 yorum:

  1. harıkasınnnn dıyorum harıkasınnnn :)))) unutmuyoruz senı :))))

    YanıtlaSil

Yorum bırakan elleriniz altın dolsun :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...