Biraz ev hanımı, biraz öğretmen, biraz eş, biraz arıza, biraz
alışverişkolik, biraz pastacı, biraz kadın, biraz kardeş, biraz gelin, biraz
çocuk...Sizde de bunlardan biraz varsa aramıza hoşgeldiniz (:


19 Mart 2012 Pazartesi

Van Gogh Alive: Çerçeve yok, İçindesin!

Sizlere cumartesi günü öğrencilerimle birlikte gittiğim muhteşem bir sergiden bahsedeceğim. Sergi dediğime bakmayın, çerçeveli tek bir resim bile yok. Tamamen dijital ve herkesin yaşaması gereken bir deneyim. İnanılmaz bir huzur buldum ve hiç çıkmak istemedim... Eğer isterseniz Ata Demirer gibi kendi resminizi çektirip, Van Gogh'un resimlerinden birine konuk olabiliyorsunuz :) Bende çektirdim, sona saklıyorum :)Aslında sizlerle paylaşmak için bir sürü video çektim ama sağolsun öğrencilerim fonda bırbır konuşup müziği katlettiler :) O yüzden serginin sponsorunun hazırladığı videoyu izlemenizi istiyorum. Özellikle sondaki kargaların üzerimize uçması harikaydı!
Sergi hakkında...

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, 100’üncü kuruluş yıldönümünü, dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Gogh’un eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi ile kutluyor.

100. yılında yenilikçi bir projeye imza atan Abdi İbrahim’in önderliğinde Singapur’daki dünya prömiyerinin ardından ilk kez Türk sanatseverlerle buluşan, geleneksel sanat ve modern teknolojinin sentezlendiği Van GoghAlive, dahi ressamın en ünlü eserlerini 3,000’in üzerinde dijital imaj ile çerçevenin içinden çıkararak izleyicilerine klasik müze gezisinin çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

Abdi İbrahim’in 100 yıllık bakış açısını yenilikçi çizgisiyle yansıtan Van GoghAlive, dev ekranlar, duvarlar, kolonlar, zemin ve hatta tavanı kaplayan 3000’den fazla dev boyuttaki Van Gogh görseliyle, ziyaretçilerine geleneksel müze ziyaretlerinde bildiklerini unutturarak sanatla olan bağlarını değiştiriyor. Van Gogh Alive, ışık, renk ve seslerin etkileyici uyumunu kullanarak duyuları uyarırken, bir serginin nasıl olabileceğine dair oluşan tüm düşüncelere meydan okuyor. 

Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve çerçevesi olmayan sergi Van GoghAlive’da, ünlü sanatçının 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılıyor.

Geleceğini, insan kaynağı, teknolojik alt yapısı, yatırımları ve köklü geçmişinden aldığı güçle şekillendiren Abdi İbrahim, “Van Gogh Alive” Digital Sanat Sergisi’ni, 10 Şubat – 15 Mayıs 2012’de İstanbul Karaköy, Antrepo 3 ve 15 Ekim – 30 Aralık tarihleri arasında ise Ankara Cer Modern’de ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Sergi Pazartesi günleri hariç saat 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır. Bilet satışları Biletix ve Antrepo 3 gişelerinden yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın! 
 
Süper resim çizerim, işte kanıtı :))

5 yorum:

 1. aaa cok guzelmıs resmın ıcınde olmak cok deısık bı fıkır ve hos olmus:)

  YanıtlaSil
 2. supermısssssssss super cok tesekkur ederımmmmm

  YanıtlaSil
 3. dıp not; tıbıtırda yaseminipek7 yım:))

  YanıtlaSil
 4. Ben teşekkür ederim yorumlarınız için. Mutlaka gidin görün derim :)

  YanıtlaSil

Yorum bırakan elleriniz altın dolsun :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...